פטריות בכף הרגל הן לא דבר נדיר, השכיחות שלהן גבוהה מאוד במדינות חמות כמו ישראל. השילוב של מזג האוויר יחד עם עניינים אחרים הופכים את הסבירות לכזאת שלא ניתן להתעלם ממנה. עם זאת לפני שאתם פונים לרופא עור או לכל איש מקצוע אחר, מוטב כי תכירו את סוגי הפטריות שיכולות להופיע בכף הרגל. אחרי שתכירו את הפטריות השונות תהיה לכם אפשרות לאבחן את המצב עוד לפני שתפנו לרופא עור. הפתרונות האלה הם חשובים על מנת שתוכלו להיות רגועים ולדעת מה לעשות בכל מצב. 

פטריה בכף הרגל

לא קשה לאבחן פטריה בכף הרגל, היא פשוט תופיע בחלק התחתון של הרגל עצמה. הפטרייה יכולה להיראות כמו קשקשים מוזרים שמופיעים בחלק מסוים של כף הרגל. כאשר הפטרייה מתפשטת היא יכולה להופיע בכל האזורים בכף הרגל, בגלל זה חשוב מאוד לטפל בה. המטרה היא שתוכלו להעלים את הפטרייה הכי מהר שרק אפשר. הדרך כי טובה להעלים פטרייה בכף הרגל היא על ידי מריחת תכשיר כזה או אחר. הרי ישנה אפשרות להגיע אל שורש הבעיה על ידי שימוש בתכשירים הנכונים. עם קצת סבלנות תוכלו לראות את האור בקצה המנהרה בכל מה שקשור להיבט הזה.

פטריה בציפורניים

כאשר מסתכלים על כף הרגל ניתן לראות פטרייה גם בציפורניים. מדובר על הפטרייה השכיחה ביותר מבין כל האפשרויות השונות שנמצאות בין האפשרויות. הבעיה העיקרית עם הפטרייה הזאת היא שהפטרייה מתפתחת מתחת לציפורן. יהיה מאוד קשה להגיע אליה על מנת להעניק לה את הטיפול הנדרש. במקרה הזה הדרך הכי טובה להתמודד עם הפטרייה הזאת היא על ידי לייזר. תכשירים למריחה יכולים להביא לשיפור, אך הקצב יהיה מאוד איטי. מוטב כי תחפשו פתרונות שמביאים איתם תוצאות שלא תוכלו להתעלם מהן. הרי כל מי שיסתכל על כף הרגל שלכם יראה את הפטרייה הזאת.

פטריה חוזרת

פטריה חוזרת היא בעצם פטרייה בכף הרגל או בציפורן שחוזרת על עצמה. לרוב הפטרייה נעלמה לגמרי, ואחרי זמן קצר היא פשוט חוזרת לעצמה. המצב הזה אמור להיות טיפה מדאיג מכיוון שהוא מראה כי מדובר על פטרייה עקשנית מאוד. עם זאת לאחר התייעצות עם הרופא יהיה ניתן לקבוע על דרך טיפול קצת יותר אגרסיבית. לאחר מכן חשוב להיות במעקב על מנת למנוע מהפטרייה לחזור שוב. למידע נוסף על פטריות בכף הרגל תוכלו לשאול את הרופא שלכם.